Aktivní Učitel – Zásobník aktivit pro rozvoj nejen matematické gramotnosti

27. srpen 2020
volno 5 ze 20 místPŘIHLÁSIT SE

Určeno:  pedagogickým sborům 1. a 2. stupně ZŠ (sborovna)

Obsah:

  1. Vyzkoušíte si univerzální aktivizující startéry na začátek vyučovací hodiny, které budou bavit Vás i Vaše žáky. (HÁDANKY,ZASLOUŽENÉ JMÉNO, JEDNIČKA, METR)
  2. Čeká Vás ochutnávka pestrých aktivit využitelných nejen v matematice a to hlavně formou párové práce (ŠABLONY, MATEMATICKÝ KOKTEJL, KOLOTOČ, KUFR-HÁDAČKA, DESÍTKA, ANO vs. NE, VYŘEŠ A PROHOĎ).
  3. Modelově si zažijete několik výukových metod spojených i s kooperativním učením, které rozvíjí konkrétní jemné dovednosti žáků. (ZÁSTUPNÁ PÍSMENA, CHODÍCÍ KUFR, SKLÁDAČKY, KUFR V SEDĚ) Předvedeme si efektivní rozdělení žákovských rolí a základní paletu rozvíjených jemných dovedností. Podíváme se na ONLINE NÁSTROJE využitelné i s dotykovými technologiemi.
  4. Ukážeme si, jak průběžně realizovat výuku finanční gramotnosti průběžně v malých blocích na začátku nebo konci hodiny a předvedeme možné formy práce.Ze semináře si odnesete zásobník ověřených aktivit, ze kterého budete moci čerpat v průběhu školního roku a zatraktivnit své hodiny, aby odpovídaly výstupům pro 21. století.  

Lektor: Mgr. Lukáš Heřman

Čas realizace:   8:30 – 15:00

Místo realizace:  ZŠ Otická, Opava

Účastnický poplatek:  žádný – hrazeno z prostředků projektu MAP Opavsko II

Garant akce:  PhDr. Eva Cveková

Související příspěvky