Hravě a s chutí o zdravém životním stylu

16. říjen 2019
volno 1 ze 3 místPŘIHLÁSIT SE

Kapacita programu je pro školní rok 2019/2020 již naplněna. V případě vážného zájmu se obraťte na garantku akce Kateřinu Skalíkovou (skalikova@masopavsko.cz)

 

Určeno: Žákům 1. stupně ZŠ, pedagogům, rodičům

O čem to je: Program je určen pro žáky 2. a 3. tříd. Žáci se seznámí se základními pravidly zdravého životního stylu a především zdravého stravování. Uvědomí si, že pro naše zdraví je důležitý pohyb, dobrá nálada, dostatek spánku, ale především dobře volená strava. Zjistí, kolik zdraví škodlivého cukru obsahují běžné cukrovinky a že mnohem výživnější a zdravější alternativou sladké svačinky je ovoce plné vitamínů a životně důležitých látek. Také se dozvědí, z jakých druhů potravin by se mělo skládat jejich denní jídlo a v jakém množství by měla být zastoupena právě zelenina a ovoce. Poznají pravidla “Zdravého talíře” a vyzkouší si poskládat své vlastní denní jídlo. Dozví se také základní informace o původu potravin a přednosti používání lokálních a sezónních potravin. Hodina je prožitková, interaktivní, vedená formou diskuse, podporující kritické myšlení a projektovou výuku formou samostatné práce.

Lektoři: Mgr. Martina Wilczkeová (Skutečně zdravá škola, z. s.)

Termín16. října 2019

Čas realizace: 8:00 – 12:00

Místo realizace: Prostory ZŠ, která se přihlásí

Kapacita: 2 – 3 třídy 1. stupně ZŠ

Účastnický poplatek: Žádný – hrazeno z prostředků projektu MAP Opavsko II (včetně občerstvení a lektorného)

Přihlášení: Na akci se přihlašujte skrze webové stránky projektu MAP Opavsko II (po přihlášení hledejte příslušnou akci v záložce Aktivity – Chystané aktivity). Přihlašujte se jako osoba vyčleněná za konkrétní školu – není nutné hlásit žáky.

Přihlašujte se nejpozději 10 dnů před konáním akce.

Garant akce: Bc. Kateřina Skalíková

Související příspěvky