Mateřská škola v Oticích obdržela nový ponk

20. listopad 2019

Dárek v podobě ponku dostaly ve středu 20. listopadu 2019 děti v otické mateřské škole. Základní a mateřské škole Otice jej věnovala firma Conmetall, s. r. o. Nejen děti byly z dárku nadšené. „Moc děkujeme za krásný dárek, těšíme se z něj všichni. Tento dárek bude i dětí rozvíjet manuální zručnost, představivost a fantazii,“ uvedla ředitelka ZŠ a MŠ Otice Romana Evjáková. Ani vedoucí učitelka mateřské školy Andrea Hulová neskrývala radost. „Děti jsou z ponku nadšené. Máme už i polikarpovou stavebnici. Teď dále budou moct pracovat s nářadím, hrát si a rozvíjet svou zručnost,“ uvedla.  Práci s ponkem bude mít ve školce na starost Monika Velebová. „V rámci školních seminářů jsem si vybrala školení polytechnické výchovy, kde se budu seznamovat s tímto ponkem, abych pak mohla dětem předat své zkušenosti,“ uvedla.

Ponk Základní a Mateřské škole Otice věnovala firma Conmetall, s. r. o. Její obchodní ředitel Petr Brosch osobně ponk dětem do školky přivezl. „Naše firma se zabývá dodávkami pracovního nářadí pro obchodní řetězce a velkoobchody. Byli jsme požádáni Okresní hospodářskou komorou o dodání nářadí ke všem ponkům, které putovaly do mateřských škol. Myšlenka se nám líbila, protože tato činnost rozvíjí u dětí manuální zručnost,“ uvedl Petr Brosch s tím, že jeho firma už zatím vybavila přes dvacet ponků. Tento „otický“ ponk dětem zaplatila dětem celý.

Předávání ponku se účastnila i ředitelka Okresní hospodářské komory (OHK) Miluše Psotová. Ostatně projekt běží ve spolupráci OHK, Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Opavska II a Statutárního město Opava. „Předávání ponků patří k nejoblíbenější části mé práce. Děti se dostanou k manuální práci a k nářadí, v tom vidím velký smysl a efekt,“ uzavřela Miluše Psotová.