Polytechnika v mateřských školách dostala zelenou

26. září 2018

Projekt Inovativní metody práce v MŠ se zaměřením na polytechnické vzdělávání v těchto dnech vstoupil do své další fáze. Pedagožky z Opavska a Vítkovska byly ve středu 26. září proškoleny v rámci projektu v Jihomoravském kraji. Odbornou záštitu při realizaci poskytuje projekt Technické školky (viz: http://technicke-skolky.cz/)

„Dopoledne jsme navštívili dvě školy, ve kterých projekt běží už několik let, a mají už své výsledky a pozitivní ohlasy. Odpoledne pak pedagožky na odborném pracovišti dle metodického listu zkoušely různé pracovní postupy,“ uvedl manažer vzdělávání MAS Opavsko z. s. a garant programu Martin Hořínek. Proškoleno bylo celkem šestnáct pedagožek, jedenáct jich bylo ze škol na Opavsku a pět ze škol na Vítkovsku.

Projekt Inovativní metody práce v MŠ se zaměřením na polytechnické vzdělávání je realizován ve spolupráci se Statutárním městem Opava a Okresní hospodářskou komorou v Opavě. Staví na výsledcích průzkumu, který odhalil, že většina dětí má dnes problém se základními motorickými dovednostmi. Cílem aktivity je zapojit děti pomocí školených pedagožek MŠ do využití pracovního stolu (dále jen ponk) a aktivně začlenit polytechniku do vyučování. Pracovní stoly byly už na Opavsku umístěny do MŠ Riegrova, MŠ Sedmikrásky a MŠ Brumovice.

Související příspěvky