Nadání je také odlišností aneb mimořádně nadané děti v novém systému vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami (workshopy v oblasti legislativy)

1. říjen 2019
volno 24 ze 25 místPŘIHLÁSIT SE

Omlouváme se, akce byla zrušena.

 

Určeno: Pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ (včetně vedoucích pracovníků)

O čem to je: Na semináři se budeme věnovat tématu systémové podpory nadaných žáků. Účastníci dostanou odpověď na otázky: Jak je to s přiznáváním podpůrných opatření pro mimořádně nadané? Jak mají postupovat rodiče, školy i školská poradenská zařízení, aby i nadaní mohli využívat podpůrná opatření? Zaměříme se na vysvětlení nové právní úpravy ve vztahu k nadaným, ukážeme si příklady přiznané podpory a budeme diskutovat i o tom, „proč nadaní údajně nic nepotřebují a nemají na nic nárok”. Toto vše si ukážeme i ve světle několikanásobných změn podzákonných předpisů, hlavně vyhlášky č. 27/2016 Sb., protože nový systém platí pro všechny, nejen pro některé. Ukážeme si také, kde jsou právní předpisy nejasné, zdvojené, zavádějící či dokonce protizákonné

Lektor: Mgr. Veronika Doležilová – právnička, členka koordinačního výboru spolku Rodiče za inkluzi

Termín1. října 2019

Čas realizace: 9:00 – 12:00

Místo realizace: Matiční dům, Opava

Účastnický poplatek:    Žádný – hrazeno z prostředků projektu MAP Opavsko II (včetně občerstvení a lektorného)

Přihlášení: Na akci se přihlašujte skrze webové stránky projektu MAP Opavsko II (po přihlášení hledejte příslušnou akci v záložce Aktivity – Chystané aktivity).

Přihlašujte se nejpozději 5 dnů před konáním akce.

Garant akce: Mgr. Lucie Stanjurová (bude předáno novému členovi týmu MAP)